Dezinfikátorem k čistému prostředí

Bakterie jsou mikroskopické organismy, které jsou součástí každodenního života. Některé bakterie jsou škodlivé a způsobují různá nebezpečná onemocnění. Nacházejí se všude kolem nás – ve vzduchu, v půdě, ve vodě, na naší pokožce, ba dokonce i v těle člověka. Bakterie jsou přítomny i na površích a předmětech, kterých se denně dotýkáme. Například takové kliky či dálkový ovladač jsou běžné předměty, na kterých se baktérie usazují. Stačí, když se jich dotkneme či přetřeme si oči, nos nebo budeme jíst rukama a chroboplodné zárodky se dostanou do našeho těla.

 

Jak mohu zabránit tvorbě bakterií na površích?

 

Abychom se vyhnuli infekci choroboplodnými zárodky z předmětů a povrchů, je důležité si často mýt ruce a pravidelně čistit a dezinfikovat jednotlivé povrchy vašich prostor.

 

Jaký je rozdíl mezi čištěním, sanitací a dezinfekcí?

Lidé si často pletou dané pojmy, pojďme se podívat na rozdíl. Čištění předmětů a povrchů odstraní prach, nečistoty i choroboplodné zárodky. Při čištění běžně používáme čistící prostředek, který nemusí bakterie vyhubit jen snížit jejich počet. Při dezinfekci se používají dezinfekční prostředky (chemikálie) na bázi bělidel nebo alkoholu. Dezinfekční prostředek musí určitou dobu působit, aby bakterie zlikvidoval, avšak nemusí nutně vyčistit znečištěné povrchy a odstranit všechny mikroorganismy. Sanitaci provádíme čištěním, dezinfekcí nebo jejich kombinací. Snižujeme počet bakterií na bezpečnou úroveň a znemožňujeme jejich rozmnožování a přenos na člověka. Sanitací povrchů a předmětů snižujeme riziko šíření infekcí.

 

Které předměty a povrchy je třeba dezinfikovat, abychom zabránili šíření infekce?

Všechny předměty, kterých se dotýkáme pravidelně. V domácnosti je třeba dezinfikovat kliky na dveřích, kuchyňskou linku, baterie, WC splachovače, hračky, dálkové ovladače, mobil a pod. Na pracovištích je proces náročnější, větší množství lidí představuje vyšší riziko přenosu infekcí, proto je třeba častěji dezinfikovat prostory a povrchy, jako jsou společné prostory, kliky dveří, zasedačky, stoly a židle. Netřeba zapomenout ani na povrchy dopravních prostředků, jako jsou sedačky, koberečky, klimatizace, volant či řídící páka.

 

Zpět do obchodu