Ozón jako nepřítel alergenů

Ozón jako nepřítel alergenů

Síla ozónu likviduje bakterie, viry, plísně a výjimkou nejsou ani alergeny. Alergen je většinou bílkovinná látka, která v organizmu vyvolává alergickou reakci. Samotná alergie je způsobená nadměrnou reakcí imunitního systému organizmu na látky - alergeny, které jsou ve většině případů neškodné. Tento obranný mechanizmus, kterým se organizmus snaží zabránit kontaktu s alergeny (jako je opuchnutí, zúžení dýchacích cest a pod.) nebo je chce úplně odstranit z těla (pomocí kašle, hlenů a pod.), tvoří příznaky alergie.

Běžné spouštěče respiračních alergických onemocnění zahrnují pyly, plísně, chlupy či peří zvířat, roztoče a prach. Kontakt s alergeny způsobuje různé reakce jako například zánět horních dýchacích cest, dále zánět spojivek, který se projevuje svrběním očí a nadměrným slzením, a zánět dolních dýchacích cest tzv. alergické astma.

Alergeny jsou přítomné v ovzduší, tím stěžují průběh alergií a můžou celkově znehodnotit kvalitu života. Proto je čištění a dezinfekce ozónem perfektní řešení, protože čistý vzduch bez přítomnosti alergenů zkvalitňuje život osobám s alergickým onemocněním. 

Alergeny v domácnosti:

• plísně

• roztoči

• chlupy zvířat

• pyl

Tyto alergeny představují běžné spouštěče alergických reakcí a díky ozónu, který pronikne do pórů různých materiálů (stěny, koberec, nábytek, matrace, textil  a pod.) úspěšně dezinfikuje a vytváří zdravé podmínky pro život.

 

Dalším ohniskem alergenů jsou koberce, matrace, různé bytové textilie jako jsou závěsy či záclony. Nejvhodnějším řešením pro alergiky by bylo je odstranit nebo vyměnit za nové. Dezinfekce ozónem se proto stala nenáročným a ekonomicky dostupným řešením pro osoby s alergickým onemocněním. Síla ozónu pronikne do pórů a následně zničí roztoče nacházející se v textiliích. Navíc zlikviduje všechen hmyz v interiéru, který je stejně velkou hrozbou pro alergiky.

Ozón je nejlepší a nejúčinnější volbou dezinfekce nejen pro lidi s alergickým onemocněním. Dýchat čistý a čerstvý vzduch je vzácnost. Většina populace světa dýchá znečistěný vzduch a jen slabé procento lidí může říct, že dýchá čistý vzduch. Čištění ozónem je tedy ideálním nástrojem jak vytvořit zdravé prostředí a to nejen v domácnostech.

Zpět do obchodu