Kde všude lze využít dezinfekce ozonem?

Přemýšlíte nad dezinfekcí, která je bezpečná, ale zároveň účinná? Dezinfekce ozonem se aktivně využívá ve více průmyslových odvětvích po celém světě, například při čištění pitné vody nebo při údržbě bazénů. Také v potravinářském průmyslu, zdravotnictví, hotelnictví a podobně. Díky všestrannosti ozonu je vynikající náhradou tradičního způsobu léčby a dezinfekce. Ušetří tak provozní náklady a zvýšit efektivitu.

 

Kde všude lze využít dezinfekce ozonem?

  • zdravotnictví
  • sociální zařízení
  • domácnost
  • kanceláře
  • průmysl
  • hotelnictví
  • potravinářství
  • autoservisy
  • čištění vody

Zdravotnictví a sociální služby

Jednou ze základních hygienických podmínek ve zdravotnictví je sterilita. Dezinfekce ozonem se začíná stále více využívat v ambulancích, čekárnách, nemocničních pokojích a zdravotních službách. Navíc ozon má i léčivé účinky a aktivně se používá v medicínské praxi pomocí ozonoterapie.

Další oblasti využití dezinfekce ozonem jsou například veterinární ordinace, pohřební služby, pitevny, cely ve věznicích, školy a školky, sportovní zařízení jako tělocvičny či fitness centra, kosmetické salony a podobně. Všechna tato zařízení jsou náchylná k šíření infekčních onemocnění a proto je ozónová dezinfekce nejúčinnější volbou.

Kanceláře a obytné prostory

Úklidový servis nedokáže umýt a dezinfikovat každý předmět v místnosti, ozónový generátor však toto zvládne za poměrně krátkou dobu. Ozonizace odstraňuje alergeny a sterilizuje čalouněný nábytek, koberce a závěsy. Odstraňuje plísně a bakterie a vytváří tak zdraví příznivé prostředí. Eliminuje nepříjemné pachy jako cigaretový kouř nebo čerstvě natřené barvy a laky. Kanceláře představují ideální prostředí pro šíření infekčních chorob a dezinfekce ozonem vytváří čisté a zdravé prostředí pro práci.

Hotely

Generátor ozonu snižuje čas vynaložený na přípravu pokojů pro nové zákazníky. Prostory jsou dezinfikovány v mnohem kratším čase a navíc jsou zbaveny nepříjemných pachů, bakterií, virů a plísní. Ozonováním dosáhnete nejvyšší kvality hygieny, což ocení každý host.

Potravinářský průmysl

Ozonizace slouží jako dezinfekce a odstraňuje nepříjemný zápach v restauracích, obchodech s rychlým občerstvením, barech, cukrárnách či pizzeriích. Ozonem udržujete potraviny déle čerstvé a výrazně zvyšujete hygienický standard, což pomáhá uchovávat suroviny odolné vůči bakteriím, virům a plísním. Ozonizace se používá i při přepravě masa, masných a mléčných výrobků, kdy se předchází celkové kontaminaci a znehodnocení. Kromě toho se ozonizace využívá i při zpracování ovoce, zeleniny a ryb, kdy eliminuje zápach a udržuje čerstvost.

Autoservisy

Veřejná doprava či taxi služby jsou místa, kde se nejvíce vystavujeme riziku šíření virů, bakterií či jakýchkoli infekčních chorob. Stále více se proto začíná využívat ozonizace v autoservisech a taxislužbách. Dezinfekcí zvýšíte kvalitu hygieny a účinně zabráníte bakteriím a plísním, které jsou usazeny v klimatizaci či v čalounění.

Voda a ozon

V oblasti akvakultury se ozon používá při recirkulaci vody, při čemž se zvyšuje její kvalita. Ozon snižuje úroveň škodlivých látek a kontroluje úroveň kyslíku, čímž přirozeně vede ke snížení objemu odpadní vody.

 

Ozon se aktivně využívá při úpravě bazénů, přičemž dezinfikuje, odbarvuje, odstraňuje zákal, zápach a eliminuje bakterie rychleji než chlór. Dezinfekce ozonem má nízké provozní náklady, působí i při vyšších teplotách, kde chlór ztrácí své účinky, nezpůsobuje žádné negativní reakce a nedráždí pokožku a oči.

 

Jak si ale vybrat správný generátor? Dozvíte se v článku Jak si vybrat správný generátor ozonu?

Zpět do obchodu