Likvidují čističky i viry?

Viry jsou mikroorganismy, které se přenášejí vzduchem a způsobují závažná onemocnění. Šíří se respiračními kapičkami a jsou dostatečně malé, aby se udržely ve vzduchu. Pokud je vaše domácnost kontaminována mikroskopickými viry, které cirkulují v celém ovzduší, jste vystaveni vysokému riziku nákazy. Nejlepším ochráncem proti virům je ionizace vzduchu a UV-C záření, které dokážou likvidovat nebezpečné patogeny.

 

Ionizace vzduchu je technologie čištění vzduchu, která pracuje nabitými elektrickými povrchy nebo jehlami. Do ovzduší vypouští oblak negativně nabitých iontů (anionů), které nabíjejí a na sebe vážou kladně nabité ionty, které se zachytávají na nejbližší elektricky nabitou desku nebo vzduchový filtr, případně na okolní stěny a povrchy. Iontový filtr eliminuje částice do 0,1 mikronu (velikost virů 0, 005-0, 3 mikronů).

 

UV-C záření vyzařuje neviditelné světlo, které ničí bakterie, viry a jiné patogeny. UV-C záření může být přímé (samostatná UV lampa) nebo nepřímé (UV světlo obsažené uvnitř čističky vzduchu). Nepřímé záření se neuvolňuje do prostředí, proto je neškodné a dezinfekce místnosti může probíhat za přítomnosti osob, zvířat a rostlin. Princip provozu je jednoduchý, jakmile je vzduch přečištěn filtry čističky vzduchu, následně prochází malým prostorem, kde jsou částice vystaveny UV-C záření. UV-C světlo narušuje DNA bakterií a virů, čímž jim znemožňuje množit se.

 

Jaké viry nás ohrožují?

  • Běžná rýma
  • Chřipka
  • Plané neštovice
  • Spalničky

Šíření virových onemocnění se týká nás všech. Měli bychom dodržovat hygienická opatření, abychom snížili riziko šíření virů. Výborným pomocníkem jsou čističky vzduchu s ionizací vzduchu a UV-C zářením.

Zpět do obchodu