Odstraní čističky vzduchu alergeny?

Čističky vzduchu jsou účinná zařízení, která vám pročistí vzduch. Poradí si is alergeny, které vám způsobují zdravotní problémy? Ano, ovšem čistička vzduchu vám pomůže odstranit pouze vzduchem přenášené alergeny, jako je prach, srst domácích mazlíčků, spóry plísní a mnoho druhů bakterií. Zařízení cirkuluje vzduch v místnosti, který se pročistí a výsledkem je čistý vzduch bez alergenů a jiných nečistot.

 


Jak čistička odstraňuje alergeny ze vzduchu?

 

Pomocí vzduchových filtrů zachycuje kontaminanty přenášené vzduchem. Nejúčinnější je HEPA filtr, který je vyroben z hustého papíru, který zachycuje částice velikosti 0, 3 mikronu. Další účinnou technologií je ionizace vzduchu. Vypouští negativně nabité ionty, které elektrostaticky přitahují kontaminanty, které následně padají na blízké povrchy nebo jsou odfiltrovány samotnými filtry. Stejně tak účinným je uhlíkový filtr, který odstraňuje chemikálie, kouř, zápach a plyny, které vám způsobují alergie.Tento filtr nedokáže zachytit vzduchem přenášené částice, proto je třeba jej kombinovat s jinými filtry. UV-C záření se postará nejen o bakterie a viry, ale io plísně. Spory plísní jsou velkým důvodem, který způsobuje alergie.

 

Největším problémem je odolnost alergenů, které se navíc dostanou do koberců, ložního prádla, závěsů, čalounění a vašeho oblečení. Jakmile se dotknete těchto povrchů, alergeny se opět rozptýlí do vzduchu. Vyberte si čističku vzduchu z naší nabídky a odstraňte alergeny z vašich prostor. Vyčistěte váš domácí vzduch od všech dráždivých látek a zbavte se alergií.

 

Jaké jsou nejčastější zdroje alergií?

  • Pyl
  • Plísně a roztoči
  • Prach a tabákový kouř
  • Srst domácích mazlíčků
  • Těkavé organické sloučeniny
  • Hmyz

 

Jednotlivé alergeny jsou součástí každodenního života a nacházejí se v našich domácnostech. Jelikož alergeny jsou našimi nechtěnými spolubydlícími, naše alergie nemohou ustoupit. Proto čistička vzduchu je potřebná k odstranění všech vzduchem přenášených kontaminantů. Dýchejte pouze čistý vzduch.

 

Pokojové pokrytí čističky vzduchu

Aby bylo zařízení účinné musí mít správný výkon. Pokud čistička není dostatečně výkonná, nebude účinná při odstraňování kontaminantů. Přečtěte si více v článku „Jak si správně vybrat čističku vzduchu?“ A informace o výkonnosti naleznete v článku „ Co je CADR hodnocení?

 


Čistička vzduchu je účinná pouze v uzavřené místnosti

Čistička vzduchu funguje pouze v místnosti, ve které je umístěna. To znamená, že nedokáže čistit vzduch přes stěny. Například čističku umístěte v obýváku, tam se vám i vyčistí vzduch. Chcete-li dýchat čistý vzduch v jiné místnosti, musíte ji přemístit tam.

 

Shrnutí

Čistička vzduchu jsou skvělým způsobem, jak omezit alergeny v prostorách. Abyste dosáhli úlevy od alergií, musí vaše čistička obsahovat kvalitní filtraci: HEPA filtr, uhlíkový filtr, UV-C záření a ionizace vzduchu. Musíte si vybrat zařízení s dostatečným výkonem. Abyste dosáhli lepších výsledků, doporučujeme čističku v každé místnosti, ve které trávíte většinu času.

 

 

 

Zpět do obchodu