Jak si poradím s roztoči?

 

Roztoči jsou mikroskopické organismy, které jsou součástí našeho každodenního života. Teplé a vlhké prostředí jsou ideálním prostředím pro jejich život. Obvykle se nacházejí v ložním prádle, čalouněném nábytku či v záclonách a dokonce se mohou rozptýlit do vzduchu. Jakmile jsou ve vzduchu je vdechujeme. Roztoči se živí odumřelými buňkami lidí a zvířat. Produkují výkaly o velikosti 30 μm, které způsobují závažné alergické reakce.

 

Jaké jsou příznaky alergie na roztoče?

Prach v našich domácnostech se skládá z více komponent, jako jsou kožní buňky, srst zvířat, lidské vlasy, bakterie, částice jídla a výkaly roztočů. Přestože roztoči nevidíme pouhým okem (dají se pozorovat pouze pod mikroskopem), mohou vyprodukovat téměř 200násobek své hmotnosti. Příznaky alergie na roztoče jsou kýchání, svědění očí, nosu a hrdla, kašel, oteklé oči a dokonce později i astma, bolest v hrudníku, problémy s dýcháním a dušnost.

 

Odstraní generátor ozonu roztoči?

Ozon je účinným nástrojem v boji proti bakteriím, virům a výjimkou nejsou ani roztoči. V dostatečné koncentraci likviduje roztoči i ozon, který si poradí s nežádoucími organismy ve vzduchu i na površích. Ozon dezinfikuje povrchy až do hloubky, protože se dostane také na místa, kde jiné dezinfekce ne.

 

Odstraní čističky vzduchu roztoči?

Největším problémem je, že jejich zdroj potravy se nikdy nevyčerpá. Proto boj s roztoči nemá konce. Čističky vzduchu pomohou snížit množství roztočů tím, že neustále obnovují vzduch a zachycují nežádoucí částice. HEPA filtr si účinně poradí is roztoči.

Jak snížíme množství roztočů, kromě použití čističky vzduchu a ozonového generátoru?

Extrémní teploty a snížená vlhkost zabíjejí roztoči. Zkuste například vložit malé předměty do plastových pytlů a do chladničky, pomůže to zničit roztoči. Dalším způsobem, jak je vyhubit je alkohol a přímé sluneční světlo. K dispozici jsou také aerosolové spreje, které lze použít přímo na nábytek a postel.

 

 

Zpět do obchodu