Pomohou čističky vzduchu eliminovat cigaretový kouř?

Pokud je kdokoli ve vašem prostředí kuřák, čelíte cigaretovému kouři, který z vás dělá pasivního kuřáka. Výsledkem jsou zdravotní problémy jako astma, respirační potíže či alergie. Netýká se to jen cigaretového kouře, ale také výparů z kuchyně a jiných plynů. Výborným pomocníkem jsou čističky vzduchu, které vám pomohou bojovat nejen s kouřem, zápachem, ale také s jakýmikoli znečišťujícími částicemi ve vzduchu.


Proč nám kouření škodí?

  • Tabákový kouř tvoří toxické sloučeniny. těkavé organické sloučeniny. Způsobují celou řadu zdravotních problémů.
  • Dehet zvyšuje krevní tlak a tep, vaše tepny se zužují, což znemožňuje průtok kyslíku. Při sníženém množství kyslíku vás může postihnout infarkt.
  • Kouření vám poškozuje mozek.
  • Pro plíce je kouření nejhorším nepřítelem. Způsobuje respirační problémy, které začnou kašlem a končí rakovinou plic.
  • Pokud se snižuje množství kyslíku vaše pokožka rychleji stárne.
  • V ústech způsobuje zápach a barví zuby. Může vám poškodit chuťový vjem, ba dokonce způsobit rakovinu.

 

Kouření způsobuje závažné potíže, které jsou nebezpečné pro vás i okolí. Vytvořte vašemu okolí čisté a zdravé ovzduší pomocí čističky vzduchu, která si poradí s nežádoucími částicemi, s kouřem a s pachy.

 

Která čistička vzduchu si poradí s kouřem?

S kouřem a zápachem si poradí čistička, která obsahuje HEPA filtr a uhlíkový filtr. HEPA filtr se postará o kontaminanty, které zápach způsobují a uhlíkový filtr pachy absorbuje. Kromě pachů dokáže eliminovat také těkavé organické sloučeniny či toxické plyny. Uhlíkový filtr nebo filtr s aktivním uhlík je vyroben ze speciálního z typu uhlí. Jeho povrch pokrývají póry, které absorbují plynný a cigaretový kouř. Mění je plynné skupenství na pevné. Po adsorpci se neuvolňuje zpět do ovzduší. Přečtěte si více v článku „Jak funguje uhlíkový filtr?“

Zpět do obchodu