Proč si koupit čističku vzduchu?

 

Čistička vzduchu se stále více stává nezbytným zařízením ve vašich prostorách. Počet případů alergií a jiných respiračních onemocnění se nekontrolovatelně zvyšuje. Koupí čističky nic nezkazíte, ba naopak, budete si užívat čistějšího vzduchu.

Čistička vzduchu je účinné zařízení, které odstraňuje nečistoty ze vzduchu a vytváří tak čisté prostředí ve vašich prostorách. Většina lidí žije ve znečištěných oblastech, kde se překračují normy kvality vzduchu. Ovzduší znečištěné oxidem uhličitým, pevnými částicemi, jako je například prach a jinými znečišťujícími látkami, nepříznivě působí na lidský organismus. Dlouhodobé vystavení lidského organismu těmto látkám způsobuje zdravotní problémy (poškození dýchací soustavy, alergie, astma).

Čistička vzduchu je výborným nástrojem, který účinně pročistí vzduch a zlepší tak kvalitu života. Přefiltrovaný vzduch vám pomáhá lépe spát, zlepšuje fungování plic a celkové zdraví. Pokud někdo v rodině trpí alergiemi, čistička může být docela užitečná, protože odstraní běžné alergeny jako pyl, prach, chlupy a pod.

Skutečně čističky fungují?

Abyste se uměly správně rozhodnout, potřebujete vědět, zda tato zařízení opravdu fungují. Čistička vzduchu funguje jako filtrace všech znečišťujících látek ve vašem prostředí. Existuje několik typů vzduchových filtrů, jejichž různé funkce se navzájem doplňují. Tyto filtry dokážou zachytit nebo dokonce i zničit nežádoucí částečky, jako je prach, viry, bakterie, plísně či alergeny a výsledkem je čerstvý vzduch.

Účinnost technologií

 1. Filtr pevných částic
 2. HEPA filtr
 3. Uhlíkový filtr
 4. Fotokatalytický filtr
 5. Ionizátor vzduchu
 6. UV-C záření
 • Filtr pevných částic primární filtr, který představuje první kontakt se vzduchem a jehož úkolem je odstranit větší částice, jako je prach, zvířecí chlupy či hmyz.
 • HEPA filtr - HEPA filtry jsou mimořádně účinné při odstraňování mikročástic ze vzduchu, které způsobují největší znečištění. Nasávaný vzduch přechází přes vysoce hustý papírový filtr, na který se nečistoty zachytávají. HEPA filtr zachytí 99,97% vzduchových částic velikosti 0,3 mikronů. Eliminuje prach, plísně, alergeny, pyl a ostatní nečistoty, které se nacházejí v interiéru. Nečistoty v ovzduší zachycené filtrem nebudou vypuštěny zpět do ovzduší. Nevytváří žádné škodlivé vedlejší produkty. Neodstraní však pachy, plyny, chemické výpary, těkavé organické sloučeniny či cigaretový kouř, proto uhlíkový filtr je výborným doplňkem.
 • Uhlíkový filtr Používá speciální formu aktivního uhlí, která se skládá z milionů drobných adsorpčních pórů. Dokáže absorbovat a neutralizovat pachy, chemické výpary, těkavé organické sloučeniny, výpary z kuchyně, cigaretový kouř. Tento filtrační proces neodstraní kontaminanty, ale mění je z plynného skupenství na pevné. Uhlíkové filtry nejsou určeny k odstraňování částic, které způsobují zdravotní problémy, ale k eliminaci částic, které způsobují zápach.
 • Fotokatalytický filtr - V čističkách vzduchu, které pracují pomocí metody zvané fotokatalýza, nastartuje světelná energie proces, který mění všechny druhy škodlivých látek znečišťujících ovzduší na neškodné látky.
 • Iontový filtr ionizace vzduchu je technologie čištění vzduchu, která pracuje nabitými elektrickými povrchy nebo jehlami. Do ovzduší vypouští oblak negativně nabitých iontů (aniontů), které nabíjejí a na sebe vážou kladně nabité ionty, které se zachytávají na nejbližší elektricky nabitou desku nebo vzduchový filtr, případně na okolní stěny a povrchy. Iontový filtr eliminuje částice do 0,1 mikronu.
 • UV-C záření - Technologie ultrafialového světla vyzařuje neviditelné světlo, které ničí bakterie, viry a jiné patogeny. UV-C záření může být přímé (samostatná UV lampa) nebo nepřímé (UV světlo obsažené uvnitř čističky vzduchu). Nepřímé záření se neuvolňuje do prostředí, proto je neškodné a dezinfekce místnosti může probíhat za přítomnosti osob, zvířat a rostlin. Princip provozu je jednoduchý, jakmile je vzduch přečištěn filtry čističky vzduchu, následně prochází malým prostorem, kde jsou částice vystaveny UV-C záření. UV-C světlo narušuje DNA bakterií a virů, čímž jim znemožňuje množit se.

 

Koupit či nekoupit?

Pokud vy nebo váš rodinný příslušník trpíte závažnou alergií nebo respiračním onemocněním, koupě čističky vzduchu je výborným řešením. Toto zařízení vám pomůže zachytit nejtoxičtější částice ve vzduchu a váš život bude o to zdravější a kvalitnější. Čistý vzduch uvolní vaši mysl a zvýší produktivitu.

 

 

 

 

 

 
Zpět do obchodu