Jak funguje uhlíkový filtr

Jak funguje uhlíkový filtr?

Filtr s aktivním uhlím je oblíbenou metodou filtrování vzduchu. Má jedinečné schopnosti odstraňovat a absorbovat pachy, kouř či jiné plyny, takže si můžete vychutnat čistý vzduch. Je výborným doplňkem k jiným typům filtrů, kterým chybí funkce eliminace pachů. Nikdy nepůsobí jako samostatný filtr v čističkách vzduchu. Musí se kombinovat s jinými typy filtrů, které odstraňují nečistoty z ovzduší. Většina našich čističek se skládá z třístupňové filtrace – filtr pevných částic (před filtr), uhlíkový filtr a HEPA filtr.

 

Co je uhlíkový filtr?

Filtr se skládá z aktivního uhlí obvykle v granulované nebo práškové formě a milionů malých absorpčních pórů. Je vysoce účinný v odstraňování plynů, chemikálii, těkavých organických sloučenin a pachů. Není určen k eliminaci jemných částic ze vzduchu, jako jsou prach, alergeny, bakterie či viry. Molekuly plynu odstraňuje procesem adsorpce, to znamená, že znečišťující látky se přilepí na vnější stranu uhlíkového filtru. Ve vysoce kvalitním filtru naleznete také manganistan draselný či jodid draselný, které jsou v odstraňování chemikálií, formaldehydu a kouře účinnější.

 

Jaká je životnost uhlíkových filtrů?

Většina filtrů má životnost dva až čtyři týdny, poté jej musíte vyčistit. Aby byl filtr účinný, musí se měnit každé 3 měsíce. Absorpčním procesem se filtr zaplňuje znečišťujícími látkami uvnitř uhlíkového lože. Jakmile je lůžko naplněno, filtr už nedokáže absorbovat více znečišťujících látek.

 

Je možné aktivní uhlí znovu použít?

Ano, protože jeho pórovitá povaha umožňuje filtr recyklovat jeho vypálením, pak jej můžete použít znovu. Daný proces můžete zopakovat 2 x maximálně 3 x, poté jej už musíte vyměnit.

  

Výhody

Nevýhody

 +odstraňuje zápach, chemické výpary,

cigaretový kouř, těkavé chemikálie a jiné

 - potřebná pravidelná výměna filtru

 +Vysoko účinný absorpčný filter

 - vyžaduje další vzduchové filtry

 +  možnost opětovného využití

 - neodstraňuje viry a bakterie

 
Zpět do obchodu